Vário 5kg

Kód: 110
Neohodnotené
€8,38
Skladom

Rigips Vario 5kg - tmel

 

Rigips Vario je výborný organický rekompenzačný sadrový tmel s najvyššou pevnosťou spojov.

Zložky: jemná sadra, pojivá, disperzie

Výhody: Výborné previazanie tmelu a podkladového materiálu

Použitie: Podkladová plocha musí byť čistá, suchá, zbavená prachu. Nasypte vario do čistej vody, až kým sa nezačnú objavovať prvé ostrovčeky suchého prášku (cca 5 kg na 2,7 l vody), nechajte stáť približne 2 minúty. Následne rozmiešajte na hladkú konzistenciu bez hrudiek

Prvá vrstva: očistite hrany od prachu (navlhčite), vyplňte spoj Variom, pridajte pásku a povrch uhlaďte. Po stvrdnutí odstráňte nadbytočnú výplň spoja.

Konečná vrstva: naneste Rigips Vario na povrch rovnomerne na stvrdnutú prvú vrstvu. Obrúste nerovnosti, ak je to potrebné.

Materiál, ktorý už začal tvrdnúť, nie je možné ďalej používať ani ho “rozriediť” vodou. Nebezpečenstvo praskania spojov

Stavebné podmienky: Teplota vzduchu a okolitého priestoru musí byť nad + 5°C. Povrch musí byť pevný, čistý, bez prachu a nečistôt

Údaje o výrobku: Spotreba: cca 300 g/m2 Údaje o spotrebe sú približné hodnoty, skutočná spotreba závisí od spôsobu použitia a podmienok povrchu.

Pracovný čas: od začiatku nasypania do vody cca 45 min. Nemiešajte s inými látkami Na odstránenie prípadných nečistôt používajte výhradne čistú vodu.

Skladovanie: Skladujte v suchu. Doba skladovania 12 mesiacov od dátumu výroby. Otvorené vrecia uskladnite uzavreté a spotrebujte do 3 mesiacov od otvorenia.

 

Hmotnosť: 5 kg
Na palete: 108 ks